Stelaże

Stelaż to łącznik pomiędzy materacem a łóżkiem. Nasz sklep internetowy oferuje bogaty wybór stelaży do łóżek. Mamy w ofercie zarówno zwykłe stelaże elastyczne, jak i stelaże regulowane, które pozwalają indywidualnie ustawić kąt nachylenia materaca czy pozycję. W naszym sklepie można też kupić stelaże do pojemników, które nadają się do łóżek z wydzieloną skrzynią pod spodem lub innym pojemnikiem. To bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które chcą zaoszczędzić nieco miejsca w szafach albo w przypadku małej sypialni. W naszym sklepie internetowym każdy może znaleźć stelaż odpowiedni do jego indywidualnych potrzeb. Oferujemy stelaże drewniane, a przede wszystkim stelaże brzozowe i bukowe. Każdy rodzaj drewna ma nieco inne właściwości i specyfikę pracy, dlatego stelaż należy zawsze dobierać pod kątem konkretnego użytkownika oraz modelu łóżka.

Aktywne filtry

Rodzaje stelaży

Poszczególne rodzaje stelaży różnią się między sobą typem drewna zastosowanego do produkcji, oraz ceną. Najtańsze są zdecydowanie stelaże sosnowe. Jest to jednak bardzo miękkie drewno o dość kiepskiej jakości. Stelaże sosnowe mają atrakcyjną cenę, jednak nie są polecane dla osób o większej masie ciała, bo nie są zbyt wytrzymałe na duże przeciążenia. W naszym sklepie można znaleźć stelaże brzozowe, które są nieco droższe od sosnowych. Drewno brzozowe jest też nieco bardziej wytrzymałe i sprężyste w porównaniu do sosnowego. Jednak w przypadku dwóch osób chcących spać razem na jednym łóżko taki stelaż może się nie sprawdzić. Stelaż brzozowy może być też niewystarczający w sytuacji gdy mamy do czynienia z osobą o naprawdę dużej masie ciała. W takim wypadku zdecydowanie najlepiej jest wybrać stelaż bukowy, który jest najbardziej wytrzymały na duże przeciążenia spośród wszystkich wymienionych. Jednak rodzaj drewna to nie jedyne, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru. Duże znaczenie ma również typ stelaża, bo wyróżniamy stelaże elastyczne, regulowane oraz stelaże do pojemników.


Stelaże z opcją regulacji ustawienia


Stelaż może być regulowany ręcznie lub elektrycznie za pomocą pilota czy w niektórych przypadkach nawet aplikacji. Stelaż regulowany daje wiele możliwości. Można na przykład podnieść określone części materaca na przykład nogi, albo miejsce, gdzie zwykle spoczywa głowa. W ten sposób można ustawić materac w wygodnej i komfortowej pozycji. Uniesienie nóg z pewnością przyda się osobom pracującym na stojąco czy po długim spacerze, bo ustawienie materaca w pozycji z nogami ku górze sprawia, że krew swobodnie przepływa z kończyn w stronę serca. Może to przynieść ulgę i pomóc w sytuacji problemów z żylakami czy innych schorzeń związanych z krążeniem. Z kolei podniesienie głowy może być dobre w sytuacji, jeśli ktoś lubi czytać w łóżku albo oglądać filmy.


Stelaże do łóżek z pojemnikiem na pościel

W naszym sklepie są również dostępne stelaże przeznaczone do łóżek z pojemnikiem. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w szafach czy szufladach. Pojemniki mogą być różnej wielkości i typu w zależności od modelu łóżka. Stelaże tego typu są drewniane, a łóżko wyposażone jest w specjalny podnośnik materaca, dzięki czemu nawet codzienne podnoszenie go nie stanowi dużego problemu i jest w stanie sobie z tym poradzić nawet osoba o drobnej budowie ciała. Taki pojemnik pod stelażem świetnie nadaje się do tego, żeby na przykład przechowywać tam pościel, dodatkowy koc czy inne artykuły wyposażenia sypialni.